Υπάρχουν διαγραφές μηνυμάτων στο hellaspath forum?

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
blades
Δημοσιεύσεις: 32
Εγγραφή: Τετ 28 Απρ 2010, 16:24
Επικοινωνία:

Υπάρχουν διαγραφές μηνυμάτων στο hellaspath forum?

Δημοσίευση από blades » Τρί 23 Οκτ 2012, 00:28

με αφορμή το post της niki_kar σε ένα άλλο θέμα, ρωτάω απο τώρα εάν υπάρχει αυτό το πράγμα της διαγραφής των μηνυμάτων. Εάν ναι σβήστε το λογαριασμό μου (δεν αστιεύομαι) και σας ευχαριστώ,εάν όχι τότε συνεχίζω και σας ευχαριστώ.
niki_kar έγραψε:Η διαγραφή των δημοσιεύσεων γίνεται από τους διαχειριστές και τους συντονιστές για λόγους ευταξίας και για να μην λέμε και ξελέμε και δημιουργούνται παρεξηγήσεις.

.

Άβαταρ μέλους
niki_kar
Διαχειριστής
Δημοσιεύσεις: 719
Εγγραφή: Πέμ 07 Ιαν 2010, 08:50
Τοποθεσία: Έδεσσα
Επικοινωνία:

Re: Υπάρχουν διαγραφές μηνυμάτων στο hellaspath forum?

Δημοσίευση από niki_kar » Τρί 23 Οκτ 2012, 00:45

Ναι, οι διαχειριστές και οι συντονιστές μπορούν να σβήνουν δημοσιεύσεις εάν αυτό ζητηθεί από κάποιο μέλος.

Άβαταρ μέλους
kyro
Δημοσιεύσεις: 139
Εγγραφή: Τετ 17 Οκτ 2012, 11:54
Τοποθεσία: Γαλάτσι (196μ)

Re: Υπάρχουν διαγραφές μηνυμάτων στο hellaspath forum?

Δημοσίευση από kyro » Τρί 23 Οκτ 2012, 00:49

Μα, λογικό δεν είναι να σβήνονται ποστ που είναι ακατάλληλα, προσβλητικά, παραβιάζουν κανόνες του φόρουμ...;

Άβαταρ μέλους
blades
Δημοσιεύσεις: 32
Εγγραφή: Τετ 28 Απρ 2010, 16:24
Επικοινωνία:

Re: Υπάρχουν διαγραφές μηνυμάτων στο hellaspath forum?

Δημοσίευση από blades » Τρί 23 Οκτ 2012, 01:03

Μπα, σε forum που υπάρχει αυτή η λογική "είμαι διαχειριστής / είμαι συντονιστής και διαγράφω post", δεν γράφω, δεν ασχολούμαι καθόλου, επίσης θέλω να διαγραφεί ο λογαριασμός μου και τα μηνύματα μου εώς τώρα που έχω γράψει, εάν το 2ο δεν είναι δυνατόν ας ενημερωθώ να τα κάνω edit ώστε να τα αφήσω κενά.

Άβαταρ μέλους
loui
Δημοσιεύσεις: 65
Εγγραφή: Τρί 02 Οκτ 2012, 23:09
Τοποθεσία: Όπου γης και Πατρίς

Re: Υπάρχουν διαγραφές μηνυμάτων στο hellaspath forum?

Δημοσίευση από loui » Τρί 23 Οκτ 2012, 02:38

kyro έγραψε:Μα, λογικό δεν είναι να σβήνονται ποστ που είναι ακατάλληλα, προσβλητικά, παραβιάζουν κανόνες του φόρουμ...;
Συμφωνώ απολύτως.Έπειτα αυτό συνάδει και με την ποιότητα του φόρουμ,που είναι και ανοιχτώ θέμα δίπλα.Ποιότητα που εμείς οι ίδιοι οφείλουμε να διασφαλίσουμε.Άλλωστε συμφωνήσαμε και με κάποιους όρους εγγραφής,που διαβάσαμε,πριν γίνουμε μέλη εδώ μέσα.
¨ζήσε αυτό που είσαι¨

Άβαταρ μέλους
blades
Δημοσιεύσεις: 32
Εγγραφή: Τετ 28 Απρ 2010, 16:24
Επικοινωνία:

Re: Υπάρχουν διαγραφές μηνυμάτων στο hellaspath forum?

Δημοσίευση από blades » Τρί 23 Οκτ 2012, 08:52

Εντάξει, εγώ δεν θέλω να είναι ποιοτικό το hellaspath.gr και ούτε εγώ είμαι ποιοτικός

Άβαταρ μέλους
thanasis daskaloudis
Δημοσιεύσεις: 223
Εγγραφή: Πέμ 04 Μαρ 2010, 13:16
Τοποθεσία: Καβάλα
Επικοινωνία:

Re: Υπάρχουν διαγραφές μηνυμάτων στο hellaspath forum?

Δημοσίευση από thanasis daskaloudis » Τρί 23 Οκτ 2012, 09:27

Δεν μπαίνουμε σε λογικές διαγραφών και δεν νομίζω πως θα υπάρξει κάποιος που θα διαγράψει κάτι. Η ποιότητα δεν εξασφαλίζεται με διαγραφές. Το forum πρέπει να μείνει ανοικτό και ελεύθερο. Πάντως εγώ blades σαν συντονιστής δηλώνω πως δεν πρόκειται ποτέ να διαγράψω κάτι.
Τα λάθη είναι ανθρώπινα, αλλά για να τα κάνεις εντελώς θάλασσα χρειάζεσαι ηλεκτρονικό υπολογιστή.

Άβαταρ μέλους
nektaman
Δημοσιεύσεις: 799
Εγγραφή: Δευ 06 Δεκ 2010, 23:41
Τοποθεσία: Χανιά Κρήτη

Re: Υπάρχουν διαγραφές μηνυμάτων στο hellaspath forum?

Δημοσίευση από nektaman » Τρί 23 Οκτ 2012, 09:44

πάντως εγώ νομίζω ότι ο blades δεν κατάλαβε αυτό που του είπε η νίκη, για ρίξτε μια επεξήγηση ρε παιδιά να μην τρωγόμαστε χωρίς λόγο.......
το γέλιο είναι η λάμψη της ψυχής...

Άβαταρ μέλους
niki_kar
Διαχειριστής
Δημοσιεύσεις: 719
Εγγραφή: Πέμ 07 Ιαν 2010, 08:50
Τοποθεσία: Έδεσσα
Επικοινωνία:

Re: Υπάρχουν διαγραφές μηνυμάτων στο hellaspath forum?

Δημοσίευση από niki_kar » Τρί 23 Οκτ 2012, 11:01

Όπως ήδη έχει ειπωθεί, οι συντονιστές και οι διαχειριστές έχουν τη δυνατότητα να διαγράφουν δημοσιεύσεις. Αυτό γίνεται για λόγους ευταξίας αλλά και ασφάλειας.
Ένα παράδειγμα είναι το εξής: Υπάρχουν διάφορες διαφημιστικές μηχανές που κάνουν αυτόματα εγγραφές σε διάφορα φόρουμ και τα γεμίζουν με διαφημίσεις. Δεν μπορούμε να απευθυνθούμε σε αυτές τις μηχανές και να τις παρακαλέσουμε για να διαγράψουν τις δημοσιεύσεις τους. Έτσι, είναι απαραίτητο κάποιοι να έχουν τη δυνατότητα να σβήνουν δημοσιεύσεις.

Ένα ήσυχο χωριό με ειρηνικούς κατοίκους δεν σημαίνει αυτόματα πως πρέπει να μείνει και χωρίς αστυνομία. Και επειδή υπάρχει αστυνομία δεν σημαίνει πως αυτή μπορεί να δέρνει χωρίς λόγο, επειδή αυτή είναι η δουλειά της.

Νομίζω πως γίνεται τόση κουβέντα για το τίποτα. Εδώ είμαστε για να συζητάμε για τις αγαπημένες μας δραστηριότητες στο βουνό. Οι συζητήσεις μας είναι χαλαρές για τον ελεύθερο χρόνο μας και τη διασκέδαση μας. Δε νομίζω να υπάρχει κανείς που να θέλει να κάνει σαματά και να χρειάζεται η επέμβαση της "αστυνομίας". Όποιος αναπαύεται και αρέσκεται, κάθεται.

Έτσι έχουν τα πράγματα και λυπάμαι που εδώ και τόσες μέρες αναλωνόμαστε σε μικρότητες.
Γενικότερα, στο ίντερνετ "αγόμεθα και φερόμεθα" πολύ περισσότερο από όσο νομίζουμε και ελέγχουμε.

Άβαταρ μέλους
blades
Δημοσιεύσεις: 32
Εγγραφή: Τετ 28 Απρ 2010, 16:24
Επικοινωνία:

Re: Υπάρχουν διαγραφές μηνυμάτων στο hellaspath forum?

Δημοσίευση από blades » Τετ 24 Οκτ 2012, 23:41

daskaloudi, σε ευχαριστώ για την ελευθερία αλλά δε φτάνεις μόνο εσύ. Αν ήταν έτσι η απάντηση όλων των διαχειρηστών τότε θα συνέχιζα αλλά επειδή έχω και εγώ κανόνες δεν γράφω σε forums που σβήνουν post. Το γιατί δεν έχει σημασία ούτε θα αναλύσω τι σημαίνει να σβήνει κάποιος τα γραπτά του άλλου γιατί αν είχε μυαλό θα το καταλάβαινε μόνος του.
Το snowguide το ξεκίνησα ΑΚΡΙΒΩΣ με αυτή την ιδεολογία, ο καθένας έχει την άποψη του και είναι πλήρως ελεύθερος να εκφράζεται όπως θέλει.

καλή συνέχεια - θα σας επισκέπτομαι αλλά δεν θα συμμετέχω.

Άβαταρ μέλους
Γιάννης Τζίμας
Δημοσιεύσεις: 320
Εγγραφή: Τετ 17 Οκτ 2012, 15:26

Re: Υπάρχουν διαγραφές μηνυμάτων στο hellaspath forum?

Δημοσίευση από Γιάννης Τζίμας » Σάβ 12 Οκτ 2013, 15:24

Για να μην ανοίξω καινούργιο post το γράφω εδώ: γιατί δεν μπορώ να δω όλα τα μηνύματά μου (ΡΜ εισερχόμενα και εξερχόμενα); Σβήνονται κάποια όταν παλιώσουν;

Υ.Γ. Μπορεί και τα διέγραψα εγώ πριν καιρό και να μην το θυμάμαι... sorry!

_________________
Η Γνώση Απελευθερώνει

Άβαταρ μέλους
niki_kar
Διαχειριστής
Δημοσιεύσεις: 719
Εγγραφή: Πέμ 07 Ιαν 2010, 08:50
Τοποθεσία: Έδεσσα
Επικοινωνία:

Re: Υπάρχουν διαγραφές μηνυμάτων στο hellaspath forum?

Δημοσίευση από niki_kar » Σάβ 12 Οκτ 2013, 15:52

Μήπως έχεις ξεπεράσει το όριο των 50 μηνυμάτων; Μπορείς να έχεις μέχρι 50 Προσωπικά Μηνύματα ανα φάκελο.

Άβαταρ μέλους
pankan
Δημοσιεύσεις: 796
Εγγραφή: Τρί 02 Μαρ 2010, 14:31
Τοποθεσία: Αμφιθέα

Re: Υπάρχουν διαγραφές μηνυμάτων στο hellaspath forum?

Δημοσίευση από pankan » Κυρ 13 Οκτ 2013, 10:26

Θυμίζω ότι τον Μάρτη γυρίσαμε στα δεδομένα του Νοέμβρη λόγω της κατάρρευσης του σέρβερ. Μήπως ήταν από εκείνη τη περίοδο; Εκείνα χάθηκαν όλα.

Άβαταρ μέλους
niki_kar
Διαχειριστής
Δημοσιεύσεις: 719
Εγγραφή: Πέμ 07 Ιαν 2010, 08:50
Τοποθεσία: Έδεσσα
Επικοινωνία:

Re: Υπάρχουν διαγραφές μηνυμάτων στο hellaspath forum?

Δημοσίευση από niki_kar » Δευ 14 Οκτ 2013, 21:45

Πιο ειδικά, το forum γύρισε σε δεδομένα του Φλεβάρη 2013.

Απάντηση

Επιστροφή στο “Απορίες & προτάσεις για το forum”